درباره مهرازی

مدرسه هنر و معماری مهرازی از سال 1385 آغاز بکار کرد و اکنون پس از 12 سال فعالیت مستمر توانست بعنوان اولین "مدرسه هنر و معماری" در ایران به شماره ثبت 35286 مجوز نهایی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کند. (شماره مجوز: 5635)

 

تماس با ما

تلفن  (خط ويژه)  
86 59 86 22 - 021
81 59 86 22 - 021
 
ايميل: info@mehrazi.ir 

آدرس: 
تهران. خیابان شریعتی. بالاتر از سیدخندان. کوچه خیرمندی. پلاک ۲۸. واحد ۱

 

کانالهای سودمند تلگرام

جستجو

20 نکته ای که شما درباره میس ون دروهه نمی دانستید

به روز رسانی در سه شنبه ۱۳۹۶/۵/۳۱
بازدید: 265973 بار

20 نکته ای که شما درباره میس ون دروهه نمی دانستید


1. لودیگ میس در 30 سالگی تصمیم می گیرد نام خانوادگی مادر خود را نگه دارد (آمالی روئه) و آن را با آخر نام پدرش (مایکل میس) ترکیب کرده و دو کلمه ون در (van der) را خود به میان این نام ها اضافه می کند که برگرفته از زادگاه خود او در بلژیک در نزدیکی هلند است.

 
2. او آشنایی با مصالح را مدیون پدر سنگتراش خود بود. وی حساسیت خود به زیبایی را در ترکیب مختلف مصالح را در شاهکار خود در غرفه بارسلونا به نمایش می گذارد (1929).

 


3. او اولین کار خود را در یک استودیوی معماری پس از فقط "یک ساعت" کار کردن شروع کرد، زمانی که توانست نمای یک ساختمان را که رئیس او هفته ها برای حل آن در تلاش بود طراحی کند.

 


4. نخستین دستمزد خود را در سال 1906 برای پروژه ای برای آلویس ریحل در پتسدام دریافت کرد. این خانه انعکاسی از یک خانه سنتی با اصول طراحی قرن 19 بود.

 


5. در سال 1908 با (Peter Behrens) ملاقات کرد، استادی که اشتیاق میس را برای کار با فردریش شینکل معمار برجسته نئوکلاسیک آلمانی را تشویق کرد.

 


6. در آتلیه (Peter Behrens) همکار والتر گروپیوس شد. گروپیوس مشغول پروژه های صنعتی شد در حالی که میس متمرکز بر طرح های سنتی بود. طی این دوره آنها یک رقابت صمیمانه ای با هم داشتند.

 


7. میس از کارهای معمار هلندی Hendrik Petrus Berlage تقدیر کرده و تحت تأثیر کارهای وی قرار می گرفت.

 


8. پدر و مادر همسر اول میس، آدا برون (Ada Bruhn) از رابطه و ازدواج میس با دخترشان خرسند بوده و آینده ای درخشان برای دختر خود می دیدند. با این حال آنها با معنای واژه (Mies) که در آلمانی به معنای "کثیف" بود خوشحال نبودند.

 


9. علاقه وی در انتزاع و عقلگرایی توسط دوستی اش با هنرمندانی مانند Hans Richter، El Lissitzky و Theo van Doesburg تقویت شد.

 


10. در سال 1927 میس مسئول برنامه ریزی شهر Weissenhofsiedlung شد که ویترین آوانگاردی از سبک بین الملل بود. او انتخاب شد در کنار لوکوربوزیه، والتر گروپیوس، پتر بهرنس، برونو تاوت و هندریک پتروس برای شرکت در این پروژه و خود او برای خانه ای سه طبقه برای این پروژه طراحی کرد.

 


11. در سال 1930، در حالی که غرفه بارسلونا پایین تر از محل اصلی خود آورده شده بود، میس بعنوان مدیر باهاوس انتخاب شد. او بجای هانس مایر انتخاب شد و دانشجویان شکایت می کردند که مایر با رویکرد کارکردگرا را به میس با دیدگاه زیبانگری را ترجیح می دهند.

 


12. بسیاری در باهاوس سرخورده شدند، زمانی که آنها متوجه شدند میس تنها کسی است که برای حمایت از هیتلر و سوسیالیسم ملی در سال 1934 ثبت نام کرده بود.

 


13. زمانی که میس متوجه شد که هیتلر علاقه به نئوکلاسیسم یادمانی آلبرت اسپیر دارد، در سال 1937 تصمیم به ترک آلمان گرفت.

 


14. در سال 1937، پیشنهاد هدایت دانشکده معماری موسسه فناوی آمور شیکاگو (که بعدها به نام موسسه فناوری و تکنولوژی آی-تی ایلینویس شناخته شد) به وی داده شد. او پذیرفت، اما تنها پس از رد موقعیت مشابه در دانشکده معماری دانشگاه هاروارد.

 


15. یکی از اولین چیزهایی که میس در ورود به ایلینوی داشت، ملاقات با فرانک لوید رایت بود که او را به گرمی پذیرفته بود.

 


16. او در سال اول زندگی خود در شیکاگو در یک هتل زندگی می کرد و ادعا می کرد که تنها به سه چیز نیاز دارد: مارتینی، سیگار برگ دانهیل و لباسهای گرانقیمت. به اینها سه چیز دیگر اضافه کرد، آثار هنری ماکس بکمن، واسیلی کاندینسکی و پاوول کله.

 


17. تنها درآمد او در اولین دهه زندگی اش خارج از آلمان از فعالیتهای وی در دانشگاه بود. از او دعوت شد به طراحی طرح جامع پردیس IT.

 


18. در سال 1945، ادیت فرانس، انتخاب کرد میس را بجای لوکوربوزیه و فرانک لوید رایت برای طراحی خانه ییلاقی خود.

 


19. مشارکت میس در طراحی ساختمان Seagram موجب آشنایی اش با فیلیپ جانسون شد.

 


20. وی در سال 1969 تنها یک هفته بعد از والتر گروپیوس درگذشت. یک سال قبل از مرگ میس از وی سوال کرده بودند که چه نوع ساختمانی دوست دارد بسازد، وی پاسخ داده بود: یک کلیسای جامع.

 


تمامی حقوق برای مدرسه هنر معماری مهرازی محفوظ می‌باشد

©  2017  MEHRAZI  School of Art and Architecture

 

 

 

آدرس:

تهران. خیابان شریعتی. بالاتر از سیدخندان. کوچه خیرمندی. پلاک ۲۸. واحد ۱

 

  Email: info [at] mehrazi.ir

 

تلفن تماس

22865981 (021)

22865986 (021)

طراحی وب و هاست توسط شرکت فن آوری اطلاعات نگاه